Tradicionalni pohod na Javorovico
PVD Sever Dol. in Bele krajine – odbor Novo mesto, organizira v SOBOTO dne 9. 5 .2015 tradicionalni pohod na Javorovico.
Zborno mesto je ob 8.00 v Vrhpolju – pri lokalu Kosov hram, v občini Šentjernej.
Pot nas bo vodila po že znani trasi v smeri Javorovice. Med pohodom bomo pri spomeniku neznanega padlega partizana prižgali svečo in pot nadaljevali do spominskega obeležja na Javorovici, kjer imamo krajši postanek in okrepčilo iz »nahrbtnika«. Pot nato nadaljujemo do Drče v kmečki turizem gospoda Goriška, kjer nas čaka kosilo in prijetno druženje.
Vse člane PVD SEVER D.B.K vabimo na omenjeni pohod, za »kritje stroškov« pa vsak udeleženec prispeva 5 evrov.
S seboj povabite svoje družinske člane, prijatelje, znance….
Člane prosim, da se prijavijo do VKLJUČNO četrtek 7.5.2015 na telefon 040 341-586 Marjan Dragan in 041- 685 -145 Sikošek Drago, ali na e-pošto Amaryllis.
Lep Veteranski pozdrav.
Predsednik odbora Novo mesto
Marjan Dragan
p.s. Še obvestilo o strokovni ekskurziji, ki je predvidena v soboto 30.5.2015 in prosim, da si rezervirate čas. Podrobnejši potek terase in ogledov sledi.