19.06.2024 V POČASTITEV DNEVA DRŽAVNOSTI IZVEDENA STRELSKA TEKMA V ORGANIZACIJI OZSČ NOVO MESTO

Na povabilo OZSČ Novo mesto se je strelska sekcija PVD Sever Dol in Bela krajina dne 19.06.2024 udeležila tekme v streljanju z zračno puško, streljanje je bilo organizirano  v počastitev Dneva državnosti.

V sredo, 19.06.2024 je bila v organizaciji OZSČ Novo mesto,  izvedena tekma v streljanju z zračno puško. Nastopilo je 9 ekip, v kateri je skupaj sodelovalo 26 tekmovalcev. Ekipno je 1. mesto zasedla ekipa OZVVS Dolenjska z osvojenimi 524 krogi, 2. mesto OZSČ Novo mesto s prav tako 524 krogi in 3. mesto OZVVS Trebnje s 518 doseženimi krogi. Naša ekipa je zasedla 5. mesto s skupaj 496 doseženimi krogi.

Za našo ekipo so nastopili: Peter Županc, ki je dosegel 171 krogov, Žarko Krese je dosegel 167 krogov in Drago Sikošek 158 krogov, kar je v skupni razvrstitvi zadostovalo za 5. mesto.

V posamezni konkurenci smo posamezniki zasedli: 9. mesto je zasedel Peter Županč , 13. mesto Žarko Krese in 15. mesto Drago Sikošek od skupaj 26 tekmovalcev.

OZSČ Novo mesto kot organizatorju se zahvaljujemo za odločno organizacijo in izvedbo strelske tekme in na koncu za pogostitev, ki so jo pripravili v Gostilni Štefan na Malem Slatniku.

Admin: Drago Sikošek

Foto: Arhiv PVD Sever DBK