18.08.2021 STRELJANJE Z ZP V ORGANIZACIJI OBMOČNEGA ZDRUŽENAJA VETERANOV VOJNE ZA SLOVENIJO DOLENJSKA

Na povabilo Območnega združenja veteranov vojne za Slovenijo Dolenjska smo se člani strelske sekcije PVD Sever Dol in Bele krajine na povabilo odzvali in se udeležili tekmovanja v streljanju s serijsko zračno puško.

Tekmovanje je bilo organizirano v spomin na obletnico rojstva Franca Uršiča in se je dne 18.08.2021 tudi izvedlo na strelišču, v zaklonišču na Jerebovi ulici v Novem mestu, s pričetkom ob 11,00 uri.

Na tekmovanje so bile povabljene veteranske in domoljubne orgaizacije, skupaj je sodelovalo 7 povabljenih spodaj navedenih veteranskih in  domoljubnih in invalidskih organizacij Dolenjske, ki so se ga udeležili z eno tri člansko ekipo in sicer:

ZSČ Novo mesto

Ekipa PVD Sever Dol. in Bele krajine v sestavi Peter Županc, Lidija Fabian in Drago Sikošek so se uvrstili na 4. mesto in skupaj dosegli 492 krogov. Prvo mesto so zasledi veterani OZVVS Trebnje, drugo mesto so zasedli veterani OZSČ Novo mesto in tretje mesto so zasedli veterani OZVVS Dolenjska.