12.01.2022 TEKMOVANJE ZA ČLANE VETERANSKIH, DOMOLJUBNIH IN INVALIDSKIH ORGANIZACIJ V STRELJANJU Z ZRAČNO PUŠKO

Na povabilo Društva vojnih invalidov Dolenjske, Posavja in Bele krajine se je strelska skecija PVD Sever Dolenjska in Bela krajina (DBK) udeležila tekmovanja v streljanju z zračno puško.

V sredo 12. 1. 2022  se je s pričetkom ob 11,00 uri na 12. mestnem strelišču,  v zaklonišču na Jerebovi ulici v Novem mestu, izvedla strelska tekma v streljanju z zračno puško. Na tekmi je sodelovalo 7 veteranskih in domoljubnih organizacij. Ekipo za PVD Sever DBK so zastopali: Lidija Fabian, Peter Županc in Drago Sikošek, ki so z  489 krogi osvojili odlično tretje mesto. Prvo mesto so osvojili Zveza slovenskih častnikov Novo mesto. Drugo mesto je pripadalo OZVVS Dolenjska.

Med posamezniki je Peter Županc s 171 krogi osvojil 4. mesto, Lidija Fabian je s 159 krogi osvojila 10. mesto in Drago Sikošek, ki je prav tako s 159 krogi dosegel 11. mesto od skupaj 21 tekmovalcev.

Vsi tekmovalci so na strelišče vstopali pod pogoji PCT.

Tekst: Drago Sikošek

Slike: Arhiv PVD Sever DBK